KRÓLOWA MAT!

unnamed-7

W tym roku królują matowe pomadki! Jak nosić modne matowe pomadki? Jaki odcień wybrać?

Przez niektórych znienawidzone, przez innych wręcz ubóstwiane. Jedno jest pewne: opanowały półki sklepowe w niemalże wszystkich drogeriach. Osobiście jestem ich zagorzałą wielbicielką, ale nie stronię również od tradycyjnych , błyszczących pomadek. Wszystko w miarę rozsądku!

MATOWE POMADKI: HIT WIOSNY

Wielkie BOOM na matowe pomadki przyszło do nas ze Stanów. Jedną z przodujących marek, która podbija amerykański rynek jest Anastasia Beverly Hills.W Polsce dopiero zaczyna być rozpoznawalna, a to za sprawą tego, że jest trudno dostępna . Uwielbiam ich produkty, bo są niesamowicie trwałe, wspaniałe kolorystycznie i w dobrej cenie. Niestety w Polsce sprzedawane są dosyć drogo, dlatego, jeśli tylko ktoś ma dostęp do osoby mieszkającej w Stanach , to nawet nie powinien się zastanawiać i poprosić o przesłanie paczki z tymi produktami. Gwarantuję, że zakochasz się w tych kosmetykach!

Nasze polskie marki kosmetyczne również postawiły na maty, dzięki czemu mamy ogromny wybór bardzo dobrych i stosunkowo tanich matowych pomadek. Polki odważnie podeszły do tematu i wybierają mocne kolory, takie jak śliwka, ciemne brązy, soczyste pomarańcze , czerwienie i nasycone amaranty. W dalszym ciągu prym wiodą jednak odcienie nude.

JAKI ODCIEŃ WYBRAĆ?

Jasne kolory polecane są osobom o wąskich ustach, ponieważ optycznie je powiększą. Ciemne natomiast sprawią, że usta będą wyglądać na węższe i zaciśnięte. Właścicielki, których natura hojnie obdarzyła dużymi ustami, mogą pozwolić sobie zarówna na wszystkie odcienie nude , jak i na mocne kolory. Ciemne pomadki na dużych ustach jeszcze bardziej podkreślą ich wielkość. Ważne jest dokładne nakładanie matowej pomadki, ponieważ w ich przypadku granice koloru są bardzo wyraźnie zaznaczone. Aby pięknie położyć matowy kolor na ustach, musimy zrobić to bardzo precyzyjnie. Pamiętajmy również, że przy tego typu produktach skóra ust musi być dobrze nawilżona i wygładzona. Niestety, matowe pomadki podkreślają wszelkie skórki na ustach. Trzeba także co jakiś czas kontrolować , czy pomadka dalej trzyma się na ustach i nie została przez nas „zjedzona”. Matowa pomadka wymaga trochę poświęceń, ale nic tak nie dodaje pewności siebie jak pięknie podkreślone usta w intensywnym kolorze. Każda z nas chociaż raz powinna pomalować usta nasyconym matem. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić dobrze, dam Wam kilka wskazówek.

JAK TO ZROBIĆ? KROK PO KROKU

1. Na lekko przypudrowane usta nakładamy matowa pomadkę . Bardziej wprawione osoby mogą malować się bezpośrednio aplikatorem, natomiast precyzyjniej będzie nam się nakładać pomadkę specjalnym pędzelkiem do ust.

unnamed-3

2. Zaczynamy malowanie ust od środka dolnej wargi malując usta ku górze równo z linią ust. Wypełniamy dolną wargę pomadką.

unnamed-4

3. Górną wargę malujemy od zewnętrznych kącików ust „ku górze” Ten trick sprawi, że usta będą wyglądały na pełniejsze.

unnamed-5

4. Górną wargę malujemy delikatnie nad linią ust , da to piękny efekt równych , wypełnionych ust.

unnamed-6

5. Na koniec pamiętajmy, żeby sprawdzić, czy dokładnie i równo pomalowaliśmy usta. Przy pomadce nude, którą użyłam , mniejsze „niedociągnięcia” nie będą widoczne. Przy mocnych kolorach, usta muszę być pomalowane perfekcyjnie. Zatem do dzieła, cieszcie się matami i szalejcie z kolorami na ustach.

unnamed-7

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *