MAKIJAŻ KLINICZNY

cover_camo

Co to jest i jak go wyknonać? Komu może pomóc makijaż kliniczny.

 

Makijaż to nie tylko pomadka w najmodniejszym odcieniu sezonu i sztuka zrobienia perfekcyjnego smoky eyes. Tym razem nasza Sellektorka Aleksandra Tarasińska tłumaczy, czym jest makijaż kliniczny. Sprawdź!

KOMU MOŻE POMÓC MAKIJAŻ KLINICZNY

Makijaż kliniczny- pod tym mało znanym pojęciem, kryje się wielka sztuka, polegająca na ukrywaniu defektów skóry, blizn po zabiegach, sińców, przebarwień skóry typu bielactwo oraz tatuaży. Jest to nie tylko makijaż, ale rodzaj pomocy osobom z defektami skóry. Makijaż kliniczny wykonuje się produktami dostępnymi w aptekach (np. kamuflaże marki Vichy) lub w sklepach dla makijażystów (Kryolan, Malu Wilz, Jolanta Wagner Make-Up). Trudność tego makijażu polega na dobraniu odpowiedniego odcienia kamuflażu i precyzyjnego nałożenia na dane miejsce na skórze. Kamuflaże mają to do siebie, że są mocno napigmentowane, dzięki czemu świetnie kryją przebarwienia, blizny przez bardzo długi czas. Wymagają jednak wprawy w nakładaniu produktu, ponieważ sam kosmetyk kamuflujący zwykle jest dosyć twardy, przez co nakłada się go bardzo trudno.

1-2

JAK WYKONAĆ MAKIJAŻ KAMUFLUJĄCY?

Kamuflaż nakładamy najpierw na dłoń. Możemy łączyć dwa lub trzy kolory, żeby uzyskać odpowiedni odcień skóry. Na dłoni kamuflaż pod wpływem temperatury zyskuje na plastyczności. Nakładamy go zwilżoną gąbeczką, dociskając punktowo wybrane miejsce. Pamiętajmy, żeby kolor był dobrany w taki sposób, aby nie było widać granicy między kamuflażem a skórą. Tak nałożony kamuflaż fiksujemy specjalnym pudrem fiksującym, który utrwala nam kamuflaż i sprawia, że makijaż skóry staje się wodoodporny. To idealne rozwiązanie w przypadku blizn, sińców czy innych defektów skóry – w takim „makijażu” możemy się wybrać nawet na basen, bez obaw, że woda zmyje nam produkt.

Jeżeli obawiamy się, że sami nie zdołamy dobrać i nałożyć produktu, możemy udać się do specjalisty. Większość makijażystów ma do czynienia z kamuflażami, dlatego będą w stanie pokazać nam, jak obchodzić się z tak trudnym produktem, żeby uzyskać świetny efekt. Warto wybrać się na taką lekcję do sprawdzonego makijażysty i cieszyć się piękna skórą bez przebarwień i defektów.

Źródło: https://sellektor.com/blog/makijaz-kliniczny-co-to-jest/

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *