TRENDY W MAKIJAŻU JESIEŃ-ZIMA 17/18

cover_aleksandra

Trendy w makijażu jesień-zima 2017/2018!  Testujemy na sobie!

Czy każdy trend z wybiegu da się przenieść do biura i na polskie ulice? Nasza Sellektorka Aleksandra Tarasińska testuje makijaże, które na jesiennych pokazach lansowały największe domy mody. Jak były efekty tego eksperymentu? 

TRENDY W MAKIJAŻU: WYBIEG VS RZECZYWISTOŚĆ

O trendach w makijażu na jesień 2017 mówi się dużo. Przeważają ciemne i czerwone usta, nieskazitelna cera, make-up no make-up i pięknie podkreślone brwi. O jesiennych trendach możemy przeczytać na każdy kroku. Dlatego postanowiłam zrobić eksperyment i przenieść makijaże 2017 prosto z wybiegów największych projektantów… na swoją twarz. Wybrałam 4 makijaże min. LA PERLA, MARC JACOBS, CHLOE, EMILIO DE LA MORENA. Byłam ciekawa, czy warto podążać za trendami w makijażu i jak makeupy z wybiegów sprawdzają się w normalnym życiu. Uprzedzam, że skutek był różny, ale najlepiej oceńcie go sami.

LA PERLA

Burgundowe powieki, to makijaż, który zaproponowała na jesień i zimę La Perla. Inspiracje czerpała z brytyjskiego ogrodu. Reszta makijażu miała być tylko tłem dla pomalowanych powiek.

laperla

JA

Czułam się w tym makijażu dosyć dziwnie, niby wszystko było ok, ale twarz wydawała się być smutna i chora. Znajomi się pytali, czy mam zapalenie spojówek, więc chyba to nie jest makijaż na większe wyjścia.

laperla2
MARC JACOBS

Motywem przewodnim była kobieta niezależna, indywidualistka. Projektant postawił na jeden bardzo mocny akcent, którym są usta. Wybrał kolor nasyconej śliwki w wersji glow.

marcjacobs

JA

Lubię mocne usta, więc makijaż zdecydowanie trafiony. Rzeczywiście czułam się silna i zdecydowana. Myślę, że to makijaż, który może nosić każda z nas.

marcjacobs2

CHLOÈ

Inspiracja: topmodelki z lat 60. Autorzy makijażu zdecydowali się na „kocie oko”, czyli kreskę namalowaną czarną kredką. To jedyny mocny akcent w tym makijażu. Miało być seksownie i uwodzicielsko.

chloe

JA

To dosyć mocny makijaż oczu, ale myślę, że po lekkiej modyfikacji jest OK. Zdecydowanie na wieczór.

chloe2

EMILIO DE LA MORENA

Makijaż w stylu pop-art. Jeden z najbardziej unikatowych makaupów tego sezonu. Połączenie trzech kolorów na powiece: pomarańczowego, błękitnego i białego. Wszystko w graficznej formie. Delikatnym akcentem makijażu są piegi.

morena

JA

Po namalowaniu piegów synek mnie się zapytał: „mamo dlaczego masz wysypkę i takie dziwne oczy?”. Zdecydowanie na nie – chyba , że na bal przebierańców.

morena2

Podsumowując, myślę, że nie warto ślepo podążać za trendami, można z nich czerpać inspirację, ale być wiernym sobie i swojemu wyjątkowemu stylowi.
Jesteście gotowe na eksperymenty z makijażowymi trendami na jesień i zimę 2017/2018?

Źródło https://sellektor.com/blog/trendy-w-makijazu-na-jesien-2018/

 

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *